سردار سپهبد قاسم سلیمانی
سینمای ایران

پویانمایی «سردار سلیمانی» ساخته می‌شود

با شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ساخت انیمیشنی از کودکی تا شهادت این سردار بزرگ اسلام در مرکز پویانمایی صبا آغاز شد.

به گزارش بیتا فیلم، دکتر محمدعلی صفورا، تهیه‌کننده انیمیشن «سردار سلیمانی» گفت: مطالعه، نگارش سناریو و پیش‌تولید پویانمایی «زندگی تا شهادت سردار سلیمانی» با کیفیت Full HD به صورت اثر نیمه‌بلند ۳۰ دقیقه‌ای و با تکنیک کمیک موشن آغاز شد.

وی افزود: این انیمیشن در ادامه ساخت مجموعه پویانمایی «چهل شاهد» تعریف شده است. «چهل شاهد» شامل زندگی تا شهادت ۴۰ شهید انقلاب و دفاع مقدس است که نمایش اخلاق، رفتار و سبک زندگی آنان می‌تواند الگو و کلاس درسی برای مخاطبان تلویزیون باشد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: مخاطب اصلی «چهل شاهد» نوجوانان هستند اما به دلیل نوع پرداخت داستان و تکنیک ساخت، خردسالان تا بزرگسالان نیز جذب این مجموعه خواهند شد.

صفورا گفت: تاکنون ۳ قسمت از مجموعه «چهل شاهد» که مربوط به زندگی شهیدان محمد منتظرقائم، محمد جهان‌آرا و عبدالحسین برونسی می‌شود، ساخته و آماده نمایش است. ساخت هر قسمت از این مجموعه تقریبا ۲ ماه زمان می‌برد.

وی افزود: کمیک موشن یک تکنیک خاص و مرز میان انیمیشن و سینمای زنده است و می‌توان به راحتی به بخش‌های مستند ارجاع داد و به دلیل ظرفیت‌های بصری، روایی و واقع‌گرایانه آن، بهترین تکنیک برای ساخت مجموعه زندگی قهرمانان شهید انقلاب و دفاع مقدس است.

کارگردان پویانمایی «سردار سلیمانی» در پایان تصریح کرد: در حال حاضر تمام ساعات شبانه‌روزِ من وقف ساخت مجموعه انیمیشن‌های زندگی شهدا شده است. حتی ساعات تدریس دانشگاه را کم کرده‌ام تا بتوانم اثری ماندگار و در شان شهدای بزرگوار ایران اسلامی به یادگار بگذارم.


به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.