محمدعلی کشاورز
سینمای ایران

محمدعلی کشاورز بازیگر مطرح سینمای ایران درگذشت

محمدعلی کشاورز بازیگر مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون امروز یکشنبه ۲۵ خردادماه، پس از تحمل یک دوره بیماری در سن نود سالگی درگذشت.

به گزارش بیتا فیلم، محمدعلی کشاورز بازیگر پیشکسوت و مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون، بعد از ظهر امروز ۲۵ خردادماه در بیمارستان آتیه تهران درگذشت.

محمدعلی کشاورز ۲۶ فروردین‌ماه ۱۳۰۹ در شهر اصفهان متولد شد و دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر بود.

وی فعالیت هنری خود را از صحنه تئاتر در سال‌های قبل از انقلاب آغاز کرد. «آنتیگون»، «آندورا»، «ادیپوس شهریار»، «اشباح»، «افول»، «بازی استریندبرگ»، «بختک»، «پستخانه»، «چند لحظه تا مرگ» و «چوب به دست‌های ورزیل» از مهم‌ترین آثار وی در عرصه تئاتر محسوب می‌شود.

از مهم‌ترین آثار سینمایی او نیز می‌توان به «برزخی‌ها»، «کمال‌الملک»، «مردی که موش شد»، «کفش‌های میرزا نوروز»، «مادر»، «جستجو در جزیره»، «ناصرالدین شاه آکتور سینما» و «دلشدگان» اشاره کرد.

«سربداران»، «افسانه سلطان و شبان»، «پدرسالار» و «گرگ‌ها» از جمله سریال‌های مهمی هستند که مرحوم کشاورز در آنها به ایفای نقش پرداخته بود.

نقش‌آفرینی او در سریال «پدرسالار» با شخصیت «اسدالله خان» تا سال‌های سال در ذهن مخاطبان تلویزیون باقی ماند.

از کشاورز در کنار داوود رشیدی، عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی و علی نصیریان به سبب تاثیرشان در فیلم‌های ایرانی به عنوان پنج بازیگر مرد ماندگار تاریخ تئاتر، سینما و تلویزیون ایران یاد می‌شود.

کمپانی «بیتا فیلم تهران» درگذشت ایشان را به خانواده محترم او و جامعه هنری تسلیت می‌گوید.


به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *