کورش تهامی
بیتا فیلم

«سلفی با دموکراسی» اتفاقی تازه در سینمای ایران است

کورش تهامی فیلم «سلفی با دموکراسی» به کارگردانی علی عطشانی را اتفاقی تازه در سینمای ایران عنوان کرد.

به گزارش بیتا فیلم، به نقل از سایت روزنامه نصف جهان، بازیگر فیلم «سلفی با دموکراسی» درباره آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر دو فیلمنامه جدید به من پیشنهاد شده است، به احتمال فراوان درگیر یکی از این کارها خواهم شد، منتها هیچکدام از این دو اثر به فجر نمی‌رسند.

کورش تهامی درباره حضورش در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: امسال با دو فیلم «سلفی با دموکراسی» ساخته علی عطشانی و «دختر ایران» ساخته محمدجواد اشکذری راهی جشنواره فیلم فجر خواهم شد.

بازیگر فیلم سینمایی «رگ خواب» درباره ایفای دو نقش متفاوت در دو فیلم «دختر ایران» و «سلفی با دموکراسی» افزود: فضای این دو اثر کاملا با یکدیگر متفاوت است، باید ببینیم که رویکرد امسال جشنواره فیلم فجر به چه صورت است تا بتوانیم درباره اینکه این دو نقش برای کسب سیمرغ شانس دارند یا نه نظر دهیم.

وی در همین راستا ادامه داد: در هر دو فیلم تمام تلاشم را برای ایفای نقشی نزدیک به آنچه در فیلمنامه آمده بود انجام داده‌ام. فیلم «دختر ایران» اثری تاریخی و معاصر است که در یزد فیلمبرداری شده و حال و هوایی کاملا بومی و ایرانی دارد، در عین حال «سلفی با دموکراسی» فضایی ماورایی داشته و به نوعی اثری به روز محسوب می‌شود.

نقش من در فیلم «سلفی با دموکراسی» نقش کاملا خاصی است

بازیگر سریال «زیر تیغ» درباره نقش خود در فیلم «سلفی با دموکراسی» اظهار کرد: نقش من در فیلم «سلفی با دموکراسی» نقش کاملا خاصی است، در این فیلم دو گروه زمینی و ماورایی وجود دارند که من در گروه انسان‌های ماورایی ظاهر شده‌ام که در نوع خود نقش بسیار جالبی است. زحمات زیادی برای این فیلم کشیده شده و امیدوارم نتیجه بدهد.

تهامی درباره داستان فیلم «سلفی با دموکراسی» ادامه داد: «سلفی با دموکراسی» داستانی ماورایی دارد و روایت متفاوتی است از کسانی که در جنگ ایران و عراق حضور داشته‌اند و داستان آن تقریبا در ادامه داستان فیلم «دموکراسی تو روز روشن» اتفاق می‌افتد.

وی درباره نقش خود در فیلم سینمایی «دختر ایران» اضافه کرد: نقش من در این فیلم کاراکتر متفاوتی در کارنامه کاری من است. این فیلم به سال‌های دهه ۶۰ بر می‌گردد. این پروژه سینمایی در شهر یزد و اقلیم آن شهر ساخته شده است. فکر می‌کنم تصاویر بسیار بکری ثبت شده و اگر منصفانه با آن برخورد شود، فیلم قابل‌توجهی خواهد بود.

این بازیگر سینما ساخت «سلفی با دموکراسی» را اتفاقی تازه در سینما ایران دانست و خاطرنشان کرد: جلوه‌های ویژه‌ای که در این فیلم به کار رفته به هیچ وجه تاکنون در سینما تجربه نشده است. من چند روز مشغول بازی در این فیلم بودم و طی این روزها به هیچ وجه از استودیو کروماکی بیرون نیامدم. امیدوارم نتیجه این زحمات در جشنواره فیلم فجر دیده شود.


به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *