جشنواره فیلم کن
سینمای جهان

جشنواره فیلم کن به تعویق افتاد

جشنواره فیلم کن که قرار بود طبق برنامه‌ریزی از ۱۲ تا ۲۳ ماه مِی برگزار شود، به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ به تعویق افتاد.

به گزارش بیتا فیلم، با شیوع گسترده و غیر قابل انتظار کروناویروس در اکثر کشورهای جهان، سرانجام مسئولان برگزاری «جشنواره فیلم کن» تصمیم گرفتند این جشنواره را که قرار بود در ماه مِی برگزار شود، به تعویق بیندازند.

برگزارکنندگان این جشنواره اعلام کردند که به دلیل شیوع بیماری کووید-۱۹ این امکان وجود دارد که زمان برگزاری جشنواره تا اواخر ماه ژوئن به تعویق بیفتد.

مسئولان جشنواره طی پیامی تصمیم خود را برای به تعویق انداختن «جشنواره فیلم کن» اعلام کردند: «در این زمان که با بحران جهانی بهداشت روبرو هستیم، فکر ما متوجه قربانیان ویروس کووید-۱۹ است و همبستگی خود را با تمام کسانی که در حال مبارزه با این بیماری هستند، اعلام می‌داریم. امروز ما تصمیم گرفته‌ایم که جشنواره کن را احتمالا تا اواخر ماه ژوئن یا اوایل ماه ژوئیه به تعویق بیاندازیم.»

آنها همچنین اضافه کردند که تصمیمات خود را پس از مشورت با دولت فرانسه، شورای شهر کن، اعضای هیئت مدیره جشنواره، متخصصان صنعت فیلم و شرکت‌کنندگان جشنواره اعلام خواهند کرد.

دولت فرانسه همه اجتماعات عمومی و رویدادهای مردمی را در ۱۸ ماه مارس ممنوع اعلام کرده است.


به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

Your email address will not be published.