جشنواره فیلم فجر
سینمای ایران

غایبان مطرح سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را بشناسید

با اعلام اسامی فیلم‌های پذیرفته شده در جشنواره فیلم فجر، غایبان جشنواره امسال مشخص شدند.

به گزارش بیتا فیلم، فیلم «مجبوریم» به کارگردانی رضا درمیشیان که بسیاری در انتظار تماشای آن در جشنواره فیلم فجر امسال بودند، بزرگترین غایب بخش سودای سیمرغ است.

فیلم «قاتل و وحشی» به کارگردانی حمید نعمت‌الله یکی دیگر از غایبان بزرگ امسال است. دبیرخانه جشنواره فیلم فجر با ارائه مستنداتی دعوای مالکیتی این فیلم را علت غیبت این فیلم عنوان کرد. دبیرخانه جشنواره اعلام کرد در صورت رفع مشکلات حقوقی این فیلم هیئت بازبینی مجددا امکان حضور این فیلم را بررسی خواهد کرد.

فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی اصل» به کارگردانی محسن امیریوسفی غایب دیگر جشنواره است. او با اضافه کردن ۵۵ دقیقه به فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» قصد داشت با نسخه جدیدی با نام «آشغال‌های دوست داشتنی اصل» در جشنواره فجر حضور پیدا کند. حضور بهروز وثوقی به عنوان بازیگر در این فیلم جنجال‌ها و واکنش‌های زیادی ایجاد کرد. ستاد جشنواره فیلم فجر حاضر به نمایش این فیلم برای هیئت انتخاب نشدند.

فیلم «عنکبوت» به کارگردانی ابراهیم ایرج‌زاد که فیلم قبلی او به نام «تابستان داغ» با استقبال خوبی مواجه شده بود، به عنوان آخرین فیلم در لیست رزرو جشنواره حضور دارد. گفته می‌شود سوژه حساس این فیلم دلیل اصلی خروج آن از لیست فیلم‌های بخش سودای سیمرغ امسال است.

داریوش مهرجویی با فیلم «لامینور» و شهرام مکری با فیلم «جنایت بی‌دقت» به دلیل آنکه اعلام کرده‌اند علاقه‌ای به حضور فیلم‌هایشان در جشنواره ندارند، از غایبان دیگر جشنواره امسال هستند.

«ستاره بازی» به کارگردانی هاتف علیمردانی، «سلفی با دموکراسی» به کارگردانی علی عطشانی، «گورکن» به کارگردانی کاظم مولایی، «سگ بند» به کارگردانی مهران احمدی، «سبز سفید قرمز» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و «دست انداز» به کارگردانی کمال تبریزی از دیگر غایبان بخش سودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر می‌باشند.


به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *